Skip to content

VÝROBNÁ TECHNOLÓGIA

NAŠE TECHNOLÓGIE

V pivovare Kaltenecker kladieme dôraz nielen na to, čo vyrábame, ale aj ako vyrábame.

Viac ako 20 druhov piva varíme infúznym technologickým postupom na poloautomatickom plne nerezovom zariadení.

Naším kľúčovým technologickým partnerom je nemecká spoločnosť BrauKon. Ide o celosvetovo uznávaného výrobcu pivovarských technológií a vlastníka viacerých inovatívnych patentov, ktoré sú úspešne využívané aj v našom pivovare.
Naša varná technológia je progresívna, bezodpadová s uzavretými cyklami a bezkomínová s kondenzátorom brídových pár, čím je maximálne šetrná k životnému prostrediu.

KAPACITA

Kapacita varne je 5 x 20 hl piva za 24 hodín.
Cylindro – kónické (CK) fermentačné a servisné tanky majú kapacitu 20 a 40 hl, pričom všetky umožňujú ako spodné tak aj vrchné kvasenie piva. Výroba piva je v súčasnosti limitovaná celkovou kapacitou CK tankov a je na hranici 15 000 hl piva za rok.
Fľaškovacia linka pozostáva z plnenia a balenia nevratných sklenených fliaš s objemom 0,33 litra a 0,5 litra, ako aj PET fliaš s objemom 1 liter. Kapacita fľaškovacej a baliacej linky je až 2200 fliaš za hodinu

PASTERIZÁCIA

Pivovar Kaltenecker ako typický remeselný pivovar, vyrába všetky svoje produkty nefiltrované . Tým je zaručené, že každá časť mozaiky výnimočných chuti ostane zachovaná.

Balenie vo fľaškách má trvanlivosť 12 mesiacov a viac (v závislosti od druhu piva) a v sudovej podobe do 8 týždňov (opäť v závislosti od druhu piva a pasterizácie) odo dňa plnenia.

Všetky fľaškové produkty obsahujú pivo pasterizované progresívnym prietokovým pasterom spoločnosti BrauKon, ktorý zachováva všetky parametre chutí a vysokú kvalitu piva. V sudoch distribuujeme pasterizované i nepasterizované pivo.

Aktuálne portfólio

Obsah tejto stránky je vhodný len pre osoby staršie ako 18 rokov

THE CONTENT OF THIS SITE IS ONLY SUITABLE FOR PERSONS 18+ YEARS OF AGE

KALTENECKER

WEIZEN

pšeničné pivo

SLAD

Weyermann Pilsner, Weizenbraumalz

CHMEĽ

Premiant, ŽPČ

ALKOHOL

4,7 %

FARBA EBC

12

HORKOSŤ IBU

18

ESPVeľmi obľúbené svetlé pšeničné pivo. Má príjemnú arómu, ktorú okamžite sprevádza chuť citrusových plodov, muškátu, vanilky, banánov až po jemne kyslú osviežujúcu chuť citrónov. Pivo, ktoré má byť mútne a kyslé.